Timp Liber 22 Apr 2010 1 min citit

“Vino să-i dăm Roşia lui Videanu”, campania asociaţiilor de mediu pentru Roşia Montană

Primul eveniment din cadrul campaniei naţionale ” Zi de luptă pentru Roşia Montană”, se va desfăşura duminică, în mai multe...

Primul eveniment din cadrul campaniei naţionale ” Zi de luptă pentru Roşia Montană”, se va desfăşura duminică, în mai multe oraşe din ţară, sub sloganul “Vino să-i dăm Roşia lui Videanu”.

Duminică, 25 aprilie, ora 13.00, va începe campania naţională ” Zi de luptă pentru Roşia Montană”, ediţia 2010.

Campania va cuprinde evenimente periodice destinate informării publicului cu privire la importanţa protejării valorilor de patrimoniu şi de mediu la Roşia Montană. Primul eveniment din campanie va avea loc dumincă 25 aprilie, ora 13.00,  sub sloganul “Vino să-i dăm Roşia lui Videanu.

La Bucureşti, evenimentul va avea loc în Herăstrău, la intrarea dinspre Piaţa de Gaulle.
Acţiunea este sprijinită de o coaliţie de peste 140 de organizaţii naţionale şi internaţionale preocupate de soarta Roşia Montană.
(Realitatea.net, foto: Wikipedia.org)


#asociatii #campanie #ecologie #rosia lui videanu #rosia montana #videanu #zi de lupta
Klaus
Klaus
Articole Similare
Nu rata nimic important.
Concerte, filme si ghiduri de weekend in inbox-ul tau.

Fara spam. Dezabonare oricand.