Muzica 17 Sep 2011 1 min citit

Smiley şi Inna, marii câştigători la Romanian Music Awards 2011

Marii câştigători ai celei de-a noua ediţii a Romanian Music Awards 2011, care a avut loc vineri seară în Piaţa...

Marii câştigători ai celei de-a noua ediţii a Romanian Music Awards 2011, care a avut loc vineri seară în Piaţa Sfatului din Braşov, au fost Smiley şi Inna care au plecat acasă cu patru şi, respectiv, trei trofee.

Nominalizat la şapte categorii, Smiley a reuşit performanţa de a pleca acasă cu trofeele pentru Best Male, Best Pop, Cea mai difuzată piesă – “Love is for free” şi Premiul Radio 21, pentru cel mai difuzat artist român în 2010.

Printre performerii seri s-au numărat şi băieţii de la Play & Win care au au primit premiile pentru Best Dance şi Best Producer.

Andreea Bănică a adus pe scena de la Braşov două piese dintre care nu lipsit noul single “Electrified” şi a plecat de pe scena din Piaţa Sfatului cu două premii – Best Show şi Best Video pentru piesa “Sexy”.

Alexandra Stan, deşi nu a fost prezentă la Braşov, a adunat şi ea două premii, Best Song pentru piesa “Mr Saxobeat” şi premiul Border Breaker. (SURSA: REALITATEA)

 

#1music #brasov #castigatori #inna #muzica #premii #romanian music awards 2011 #smiley
Klaus
Klaus
Articole Similare
Nu rata nimic important.
Concerte, filme si ghiduri de weekend in inbox-ul tau.

Fara spam. Dezabonare oricand.