Zilele Bucurestiului 2011-Programul de duminica, 18 septembrie

Spectacolele prilejuite cu ocazia implinirii a 552 de ani de la atestarea Bucurestiului continua si duminica.

PARCUL HERASTRAU
10.00 – 21.00 Târgul Meşteşugarilor
10.00 – 21.00 Târgul Editurilor de Carte
11.00 – 19.00 Expoziţie internaţională „Art for peace”
11.00 – 19.00 Expoziţii de Pictură, Grafică
11.00 – 20.00 Plimbări cu Trăsuri
16.00 – 21.00 Program Artistic
15.00 – 16.00 Bătaia cu flori
16:00 – 16:20 Minoritatea italiană din Iaşi, Ans. „Siamo di nuovo insieme”;
16:20 – 16:40 Minoritatea ruşi/lipoveni din Tulcea, Ans. „Molodtî”;
16:40 – 17:00 Minoritatea germană din Braşov, Ans. „Korona”;
17:00 – 17:15 Minoritatea tătară turco-musulmană, Ans. Yîldîlzlar” din Constanţa cu Chiamiran Chivu;
17:15 – 17:30 Comunitatea aromânilor din Bucureşti, Ans. „Pilisterlu”;
17:30 – 17:45 Minoritatea greacă din Bucureşti, Ans. „Ellas”;
17:45 – 18:00 Minoritatea ucraineană, Ans. „Zorea” din Bucureşti;
18:00 – 18:15 Comunitatea evreiască, Grupul de dansuri israeliene „Hora” din Bucureşti;
18:15 – 19:00 Ansamblul „Dor Transilvan” din Cluj cu Marioara Man Gheorghe;
19:00 – 20:30 Orchestra Naţională de Folclor „Valahia” din Bucureşti cu Andreea Cristina Haisan, Lavinia Goste, Mioara Velicu.
16.30 – 20.00 Parada Târgoveţilor
18:00 – 19:00 Reprezentaţii stradale ale fanfarelor Fanfara Municipală din Slobozia; Fanfara „Angely’s” din Bucureşti; Fanfara „Valahia” din Giurgiu; Fanfara „Argeşul” din Piteşti.
20.00 – 22.00 Cinematograf în aer liber

PIATA ARTHUR VERONA
17.00 – 20.00 Teatrul Masca – Artişti pe picioroange
18.00 Expoziţie de fotografie „Invisible Bucharest

CENTRUL ISTORIC (str. Lipscani, Smardan, Sf Dumitru, Franceza, Stravopoleos)
12.00 The Jacks of Frost (Spectacol de strada)
12.30 Callejeras (Flamenco)
13.15 The Jacks of Frost (Spectacol de strada)
14.15 The Flying Buttresses (teatru de stradă)
16.00 Reprezentaţii stradale ale fanfarelor
19.00 Callejeras (Flamenco)
19.45 The Flying Buttresses (teatru de stradă)
20.30 Callejeras (Flamenco)
19.00 – Gala Folk You

PIATA CONSTITUTIEI
16.00 – 17.00 Moment DJ Adrian Şaguna Bucureşti FM si Zumba Dance
17.00 – 20.00 Parada Elevilor şi Concert (Alex Velea, Andreea Banica, Andreea Balan si Connect-R)
20.30 – 21.30 „Piaţa Îngerilor” – Spectacol inedit adus din Franta de Compania de teatru de strada Les Studios de Cirque

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *